Pierwszy raz – jak było?

W sobotę, 12 września 2009 roku, pogoda nad Bugiem była piękna. Niestety, po południu spadł ulewny deszcz, który postawił na chwilę pod znakiem zapytania powodzenie naszej imprezy.

W niedzielę, 13 września 2009 roku, rano pogoda nie zapowiadała się najlepiej. Było pochmurno, aczkolwiek ciepło. Wydaje się, że taka pogoda jest idealna dla rowerzystów. Owszem. Ale nie było wiadomo, co spadnie z wiszących nad naszymi głowami chmur. Nie spadło nic. W ciągu dnia słońce pojawiało się raz na jakiś czas, by później na chwilę znów zniknąć za chmurami.

O 10.00 większość uczestników była już pod Urzędem Gminy w Sławatyczach. Około 10.50, po złożeniu wszystkich przywiezionych przez uczestników rowerów i przyodzianiu rowerowych ubiorów oraz po „mowie początkowej” organizatora oraz wręczeniu uczestnikom upominków, ruszyliśmy.

Pierwszy przystanek mieliśmy już po ok. 12 kilometrach jazdy. Zwiedziliśmy Monastyr w Jabłecznej. Jeden z zakonników ciekawie i z humorem opowiadał o historii klasztoru Św. Onufrego, zwyczajach panujących w Cerkwi i o wężach mieszkających pod schodami jednej z kapliczek.

Później ruszyliśmy w stronę Kodnia, na chwilę zatrzymując się na Sugrach. Tam uczestnicy mogli podziwiać niecodzienny widok na długi prosty odcinek Bugu, w dodatku widziany ze sporej skarpy.

W Kodniu zrobiliśmy kolejny postój i zjedliśmy posiłek. Każdy organizował sobie jedzenie we własnym zakresie, więc jedni wyjęli swój prowiant z plecaków i sakw, inni zakupili coś w sklepach, a jeszcze inni zjedli pożywne pierogi w Domu Pielgrzyma. Warto tu zaznaczyć, że za 5 złotych dostajemy porcję sześciu naprawdę sporych pierogów. Nie da się tym nie najeść. Oczywiście oprócz jedzenia, zajęliśmy się także zwiedzaniem Kodnia.

Po wyjeździe z Kodnia i skierowaniu się w stronę Dobromyśla, musieliśmy już nieco przyspieszyć i zmienić tempo bardzo spacerowe na po prostu: spacerowe. Jechaliśmy przez piękne tereny nadbużańskich gmin i podziwialiśmy otaczające nas widoki. Co chwilę ktoś schodził z roweru, by pstryknąć kilka fotek łąkom odgrodzonym drewnianymi płotami, pasącym się na tych łąkach owcom, czy też przydrożnym krzyżom albo kapliczkom.

Po przejechaniu przez Zabłocie, Krzywowólkę i Sajówkę, skierowaliśmy się w stronę Janówki i … na drogę, którą jechaliśmy, niespodziewanie wyszedł z lasu ŁOŚ. Niestety, nasza kolorowo ubrana grupa szybko spłoszyła zwierzę, które po przejściu przez ulicę weszło do lasu. W Janówce zatrzymaliśmy się przy sklepie na króciutką przerwę „techniczną” i pojechaliśmy dalej – do Hanny, gdzie obejrzeliśmy zabytkowy kościół.

Rajd zakończył się około godziny 18.00, po przejechaniu ponad 70 kilometrów. Według wskazań liczników czas jazdy wynosił ok. 4 godziny, a średnia prędkość – około 18 km/h. To naprawdę całkiem nieźle, biorąc pod uwagę fakt, że wśród nas były osoby, które dystans 70 km przejechały po raz pierwszy w życiu właśnie na naszym rajdzie! 🙂

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za przybycie, tworzenie świetnego nastroju i dobry humor. Wielkie gratulacje dla Pań, które pierwszy raz jechały taką trasę i dla chłopców z Wisznic i okolic, którzy przyjechali do nas na rowerach i po rajdzie na rowerach wrócili (robiąc tym samym około 120 km, bez większego przygotowania).

Pozdrawiamy wszystkich rowerzystów, którzy z nami jechali i zapraszamy na kolejną edycję imprezy, w następnym roku.

ZDJĘCIA

nrr2010_058 rajd-nadbugiem-pl_020 nrr2010_055 rajd-nadbugiem-pl_016 rajd-nadbugiem-pl_041 nrr2010_063

Kontakt

e-mail: rajd.nadbugiem[at]gmail.com
tel.: 501 008 004

ZAPISZ SIĘ!

Aby zapisać się na X NRR, wystarczy wysłać e-mail na adres rajd.nadbugiem@gmail.com, a w nim zawrzeć dane zgłaszanych osób i numer kontaktowy do zgłaszającego.

Oto przykładowa treść wiadomości:

Temat: "Zgłoszenie na 10. NRR"
"Hej!

Zgłaszam udział następujących osób w rajdzie:

1. Krzysiek Bielak
2. Maurycy Szpak

Mój numer kontaktowy: 501 008 004

Do zobaczenia nad Bugiem!

/Krzysiek"


Zachęcamy do śledzenia strony i naszego FanPage na Facebooku.

Nadbużański Rajd Rowerowy na Facebooku

Organizator

Krzysztof Bielak

Patronat honorowy


STAROSTA BIALSKI
MARIUSZ FILIPIUK


WÓJT GMINY PISZCZAC
KAMIL KOŻUCHOWSKI

Sponsorzy


Dobre Rowery - sklep rowerowy z Lublina

Aktywny Nadgarstek - zegarki sportowe i outdoorowe

Partnerzy/Współorganizacja

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu